Alzheimer
Choroba Alzheimera to choroba neurodegeneracyjna, która prowadzi do otępienia. Cierpią na nią głównie osoby po 65. roku życia, dlatego objawy choroby Alzheimera często są wiązane z obniżoną sprawnością umysłową mającą związek z wiekiem. Choroba ta została określona jako przed starczy zanik mózgu.
Dokładna etiologia choroby Alzheimer wciąż pozostaje nieznana. Jednak większość neurologów zgadza się z tym, że biologiczna degeneracja mózgu ma ogromne znaczenie w rozwoju choroby Alzheimera. To właśnie z tej przyczyny terapia Normobaryczno-Tlenowa jest coraz powszechniej stosowana nie tylko w przebiegu oraz profilaktyce Alzheimera, ale także w przebiegu wielu innych chorób lub schorzeń neurologicznych.
Komora Normobaryczna stanowi bowiem znakomitą a zarazem w pełni bezpieczną oraz nieinwazyjną metodę rehabilitacji neurologicznej. Dzięki tlenoterapii w mózgu dochodzi do stymulacji następujących procesów:
- poprawa metabolizmu w tkance nerwowej,
- poprawa procesów przepływu w mikrokrążeniu mózgowym
- stymulacja aktywności mózgu na skutek stymulacji uśpionych komórek
- łagodzenie istniejących obrzęków oraz stanów zapalnych
- ochronnie wpływa na skutki udaru mózgu,
- regeneracja powstałych uszkodzeń oraz dysfunkcji
- wyraźna poprawa elastyczności erytrocytów,
- poprawa aktywności neuronalnej
Komora normobaryczna jest więc nie tylko metodą leczenia, lecz także po prostu czymś w rodzaju odnowy biologicznej naszego mózgu, to możliwość przywrócenia mózgu oraz ośrodkowego układu nerwowego do stanu naturalnej wysokiej witalności.
Autyzm
Autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem. Uważa się, że jest to zaburzenie dotyczące mózgu, mogące mieć podłoże genetyczne. Jednak mimo zidentyfikowania wielu czynników zwiększających ryzyko wystąpienia autyzmu, jego przyczyna nie została dotąd w pełni poznana.
Sam autyzm kwalifikowany jest jako zaburzenie związane z wadliwą pracą mózgu, zaburzenie jest bardzo trudne do całkowitego wyleczenia, lecz dzięki regularnej terapii udaje się zminimalizować jego objawy i pomóc chorym odnaleźć się w świecie. Okazuje się, że poprzez zapewnianie większej ilości tlenu komórkom udaje się zminimalizować objawy autyzmu u większości dzieci, które biorą udział w terapiach wykorzystujących komory normobaryczne. Wybierając to leczenie autyzm nie ustępuje całkowicie, lecz widoczna jest znaczna poprawa funkcjonowania dziecka. Większa ilość tlenu pozytywnie stymuluje mózg dziecka, odżywiając komórki nerwowe i tym samym pobudzając określone części mózgu do pracy. Terapia tlenowa pomaga utrzymać optymalne funkcjonowanie mózgu, polepsza zdolność koncentracji i zapamiętywania, a także znacząco wzrasta witalność i siły.
Zespół Aspergera
Zespół Aspergera jest zaburzeniem rozwojowym, zaliczanym do spektrum autyzmu. Po raz pierwszy został opisany przez austriackiego lekarza Hansa Aspergera w 1944 roku. Potocznie nazywany jest łagodną odmianą autyzmu, gdyż pod wieloma względami go przypomina. Odróżnia go prawidłowy rozwój mowy oraz intelekt, często nawet wyższy od przeciętnej. Zespół Aspergera diagnozowany jest coraz częściej wśród dzieci.
Dzięki komorze normobarycznej tlen dostarczony do organizmu natlenia narządy wewnętrzne, takie jak śledziona, trzustka, czy nabłonek jelitowy i stymuluje procesy metaboliczne. Z organizmu usuwają się wówczas toksyny, złogi i metale ciężkie, które nie tylko hamują regenerację organizmu, ale także utrudniają jego rozwój. Dzięki podawaniu wyższych dawek tlenu niż w powietrzu zmniejsza się możliwość powstawania stanów zapalnych u dzieci i dorosłych z zespołem Aspergera.
Badania naukowe dowiodły, że stosowanie normobarii w przypadku zespołu Aspergera może aż ośmiokrotnie zwiększyć występowanie komórek macierzystych, które odpowiadają za regenerację tkanek i komórek w organizmie. Tlen podawany pod wyższym niż atmosferyczne ciśnieniem powoduje zmniejszenie powszechnie występującego u dzieci z Zespołem Aspergera, przewlekłego stanu zapalnego w obrębie nabłonka jelit oraz OUN. Prowadzi tym samym do spadku poziomu prozapalnych substancji biochemicznych. Udowodniono również, że podczas leczenia tlenem hiperbarycznym aż ośmiokrotnie zwiększa się ilość komórek macierzystych, dzięki którym możliwa jest regeneracja tkanek, w tymprzebudowa układu nerwowego w kierunku torowania prawidłowego rozwoju dziecka.
Borelioza
Choroba z Lyme, znana również jako borelioza, jest powodowana przez spiralną bakterię zwaną Borrelia burgdorferi. Jest to najczęściej rozpoznawana choroba przenoszona przez kleszcze. Chociaż choroba znana była od ponad 100 lat, dopiero w 1982 roku Willy Burgdorfer odkrył, że jest ona spowodowana przez bakterie znajdujące się w jelitach kleszczy. Szacuje się, że co roku w Polsce dziesiątki tysięcy osób zakaża się tą chorobą! Nie wynaleziono jak dotąd żadnych szczepionek, które chroniłyby człowieka przed boreliozą.
Należy wiec być czujnym i po każdej wizycie w parku, lesie, czy chociażby po spacerze w okolicy traw i drzew należy poddawać ciało dokładnemu sprawdzeniu.
Najczęstszą formą leczenia boreliozy jest farmakoterapia i antybiotykoterapia. Niestety w przypadku, gdy borelioza odkryta zostanie zbyt późno, dojść może do konieczności leczenia dożylnego. W 1998 roku badania naukowe dowiodły skuteczność terapii tlenowej, zwanej także normobarią w profilaktyce i leczeniu boreliozy. Korzystny wpływ tlenoterapii zaobserwowano nawet wśród osób, u których antybiotykoterapia nie przyniosła żadnych efektów. Dlaczego tak się dzieje? Tlen zakłóca rozwój bakterii i zmniejszają ich aktywność.
Dodatkowo stosując tlenoterapię normobarią można uniknąć wielu przykrym skutkom ubocznym, a ponadto można liczyć na szereg innych korzyści, takich jak wzmocnienie, poprawę funkcjonowania stawów oraz ogólną poprawę zdrowia psychicznego.
Depresja
Depresja to choroba, która może dotknąć osoby w każdym wieku. Smutek czy dołek psychiczny, w jaki zdarza nam się wpadać od czasu do czasu to normalne elementy codziennego życia emocjonalnego. To naturalna reakcja organizmu na niepowodzenia czy rozczarowania. Kiedy jednak uczucie pustki i rozpaczy zawładnie Tobą, nie mija i nie pozwala Ci cieszyć życiem jak dotychczas, może się okazać, że cierpisz na depresję.
W Polsce nawet 1,5 mln osób zmaga się z tym schorzeniem. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia, do 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. Depresja to podstępna choroba, która każdego roku prowadzi do licznych samobójstw. Wyróżnia się kilka rodzajów depresji: endogenną, reaktywną, oddechową okołoporodową oraz dystymię. W przypadku depresji ważny jest oczywiście kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą. Aby nie pozostać jednak jedynie z kilkoma ćwiczeniami zaleconymi przez specjalistę, warto zastanowić się nad skorzystaniem z metod dodatkowych, takich ja na przykład tlenoterapia, która doskonale wpływa na ciało i ducha. Przykładem takiej terapii może być terapia tlenem zwana normobarią. Coraz częściej zalecana jest przez specjalistów po to, aby terapia w profesjonalnym gabinecie przyniosła jak największe efekty. Dzięki normobarii mogą być one potrzymane i poprawić jakość życia na długo.
Łuszczyca
Łuszczyca to choroba przewlekła, która charakteryzuje się zmianami na skórze w postaci rogowacenia naskórka. Z danych wynika, że w Polsce na łuszczycę choruje około 1 miliona osób. 80 procent z nich to osoby młode, w przedziale wiekowym od 20-tego do 40-tego roku życia. Jest to przewlekła, zapalna choroba skóry o podłożu autoimmunologicznym. Rozpoznanie łuszczycy u pacjenta następuje na podstawie stwierdzenia wykwitów i ognisk. Ich umiejscowienie może być zróżnicowane, najczęściej jednak dotyczy łokci, kolan, pleców,stóp, owłosionej skóry głowy. Obecnie medycyna nie posiada sposobu na całkowite wyleczenie tego schorzenia, ale pozwala na utrzymywanie pacjenta w okresie remisji lub na zmniejszenie zmian łuszczycowych, co daje szanse na powrót do normalnego życia.
Okazuje się, że w leczeniu łuszczycy pomocna jest także jedno z najnowszych odkryć medycznych, czyli normobaria. Jest to zabieg polegający na przebywaniu pacjenta w szczelnej komorze normobarycznej, gdzie panuje podwyższone ciśnienie. Pacjent wchodzi do środka, zajmuje wygodną pozycję i swobodnie oddycha. Jedna sesja trwa zwykle około 120 minut, choć może być nawet znacznie wydłużana. Wyższe ciśnienie baryczne wpływa korzystnie na proces regeneracji, dotlenia tkanki oraz działa przeciwzapalnie . Poprawia również elastyczność skóry i regeneruje nabłonek. Dzięki temu, że taki zabieg wzmacnia układ odpornościowy, zmniejszają się stany zapalne.
Medycyna sportowa
Środowisko zwiększonego ciśnienia występujące wokół Pacjenta w komorze normobarycznej przyczynia się do zwiększonej absorpcji tlenu przez organizm. Dostawa większej ilości tlenu i to przy wysokim ciśnieniu przyczynia się do stymulacji szpiku kostnego do produkcji komórek macierzystych, przez co w krwiobiegu znajduje się ich ośmiokrotnie więcej niż w zwyczajnych warunkach. Podwyższone stężeniu tlenu we krwi przyczynia się również do dostarczenia większej ilości tlenu do narządów i stymuluje naturalny proces gojenia ran.
Dzięki tym właściwościom komory normobaryczne wykorzystywane są w rehabilitacji sportowej. Przyczyniają się do skrócenia czasu rekonwalescencji, a także zwiększenia wydajności i wytrzymałości organizmu. Coraz większa liczba sportowców decyduje się na zastosowanie tlenoterapii.
Migrena
Migrena jest drugą co do częstości występowania przyczyną bólów głowy. Dotyka 3 razy częściej kobiet niż mężczyzn. Trwa od kilku do nawet 72 godzin, przeciętnie około doby. Przyczyny jej występowania nie są do końca znane. Najprawdopodobniej jest to kombinacja zmian naczyniowych, predyspozycji genetycznych oraz zwiększonej wrażliwości mózgu na bodźce. Definicją najlepiej obrazującą to schorzenie jest ta podana przez Międzynarodowe Towarzystwo Badania Bólu, która określa bóle migrenowe, jako nawracające, ostre, silne i uniemożliwiające funkcjonowanie napady bólu głowy, często jednostronne, pulsujące, z towarzyszącymi zaburzeniami czuciowymi jak nadwrażliwość na światło, dźwięk i zapach. Pojawiają się najczęściej u osób w okresie dojrzewania.
Nadzieją dla cierpiących na migrenę jest komora normobaryczna, która dotlenia komórki mózgu i obkurcza naczynia krwionośne, minimalizując w ten sposób dokuczliwy ból.
Osoby, które od lat cierpią na migrenowe bóle głowy niekiedy potrafią przewidzieć kolejny atak bólu. Pojawia się bowiem wówczas u nich światłowstręt, rozdrażnienie czy charakterystyczne uczucie pulsowania w głowie. Badania, przeprowadzone w roku 2004 dowiodły, że systematyczne korzystanie z tlenoterapii znacznie zmniejsza liczbę ataków migreny oraz ich nasilenie.
Mózgowe Porażenie Dziecięce (MPD)
Mózgowe porażenie dziecięce (potocznie nazywane MPD) nie jest jednostką chorobową i nie można na nie zachorować. Jest to zespół wielu zaburzeń, powstałych w wyniku uszkodzenia mózgu, które u każdej osoby przejawiają się na różne sposoby. Terapia normobaryczna w Mózgowym Porażeniu Dziecięcym jest terapią wspomagającą, przyspieszającą proces reedukacji psychoruchowej poprzez właściwe dotlenienie komórek nerwowych. A przecież jedną z czołowych przyczyn MPD jest właśnie niedotlenienie okołoporodowe.
Dowiedziono, że podczas zabiegów tlenoterapii aż ośmiokrotnie wzrasta poziom komórek macierzystych we krwi – dzięki temu naturalna regeneracja przebiega znacznie szybciej. Aby terapia przyniosła najlepsze rezultaty w przypadku poważnych obrzęków czy urazów – należy ją rozpocząć jak najszybciej.
Onkologia
Nowotworem nazywamy niekontrolowany rozrost zmodyfikowanych pod względem genetycznym tkanek, które powstały w wyniku modyfikacji komórek prawidłowych. Ich niekontrolowany rozrost odbywa się bez ingerencji człowieka. Nowotwory zasadniczo podzielić można na dwa rodzaje, czyli nowotwory złośliwe i łagodne. Zazwyczaj te drugie rozwijają się miejscowo, powolnie i co najważniejsze nie dają one żadnych przerzutów. Nowotwory złośliwe nie tylko rozwijają się w sposób dynamiczny, uszkadzając nie tylko zaatakowane miejsce, ale także roznosząc się na dalsze organy.
Dzięki tlenoterapii można w szybki, skuteczny i co najważniejsze- bezpieczny sposób wpłynąć na organizm, pozostawiając go zdrowym i dobrze funkcjonującym. Normobaria to leczeniem tlenem, które ma znacznie wyższe ciśnienie, niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki temu usunąć z organizmu można szkodliwe substancje oraz natlenić komórki, co sprawi, że przepływ stanie się znacznie skuteczniejszy, niż do tej pory. Należy jednak pamiętać, że normobaria może być stosowana jako pomocnicza metoda poprawy stanu zdrowia i stanu psychicznego. Nie zastępuje ona farmakologii, chemioterapii i radioterapii!.
Zgodnie z najnowszymi doniesieniami ze świata medycyny wykorzystanie tlenu może skutecznie złagodzić spustoszenia w organizmie, jakie wywołane zostały zarówno przez chorobę, jak i metody leczenia, takie jak chemioterapia, czy radioterapia. Naukowcy są zgodni co do tego, że objawy te powstają na skutek braku tlenu oraz odkładania się szkodliwych substancji w organizmie.
Do głównych zalet stosowania normobariii w przypadku profilaktyki i leczeniu niektórych objawów wywołanych przez nowotwór zaliczamy:
- Tworzenie nowych naczyń krwionośnych,
- usuwanie toksyn z organizmu,
- usprawnianie przepływu krwi oraz substancji mineralnych,
- znaczną poprawę ukrwienia tkanek w organizmie,
- szybszą i efektywną regenerację tkanek, które uległy uszkodzeniu,
- ograniczenie ryzyka wystąpienia nowotworu,
- zmniejszenie poziomu białka C-reaktywnego.
Oparzenia
W rezultacie oparzenia gwałtowanie spada ukrwienie tkanek miękkich, zaś w przypadku oparzenia górnych dróg oddechowych dodatkowo istnieje ryzyko nasilenia niedotlenienia organizmu.
Dlatego pierwszym etapem leczenia często jest tlenoterapia – tlen dociera do tkanek uszkodzonego obszaru, wspomaga gojenie i zarazem zmniejsza obszar uszkodzonych tkanek oraz ryzyko groźnych zakażeń.
Ortopedia
Komora normbaryczna ma istotne znaczenie w leczeniu chorób układu kostno- stawowego, między innymi w urazach sportowych. W sporcie wyczynowym, jak i rekreacyjnym często dochodzi do uszkodzeń tkanek miękkich. Zastosowanie komory normobarycznej powoduje skrócenie czasu powrotu do pełnej sprawności ruchowej. Polecana jest wyczynowym sportowcom z urazami mięśniowymi kończyn dolnych powstałymi w trakcie zawodów lekkoatletycznych, uprawiania piłki nożnej, hokeja i innych dyscyplin sportowych.
Zwiększenie ilości tlenu rozpuszczonego fizycznie w osoczu i poprawa przepływu krwi w uszkodzonych kończynach, a w konsekwencji wzrost ciśnienia tlenu w kościach i otaczających je tkankach miękkich prowadzi do pobudzenia aktywności makrofagów i fibroblastów oraz nasila angiogenezę, co powoduje ustępowanie stanu zapalnego i przyspieszenie procesu gojenia. Tlen, jako niezbędny składnik odżywczy dla tkanek, wchłaniany podczas terapii dużo skuteczniej niż podczas normalnego oddychania, pozwala finalnie zwalczyć stan zapalny, a co za tym idzie znacząco zmniejszyć dolegliwości bólowe i doprowadzić do remisji choroby.
Rehabilitacja neurologiczna
Choroby neurologiczne dopadają osoby różnej płci niezależnie od wieku. Sieją one w organizmie wiele szkód, a ból spowodowany ich wystąpieniem w wielu przypadkach staje się doznaniem niemal nie do zniesienia. Najnowsze badania ukazują jednak, że metody, takie jak normobaria mogą pomóc w walce i zapobieganiem wielu dolegliwości związanym z chorobami neurologicznymi. Eksperci twierdzą, że jest to jedna z najlepszych metod profilaktycznych. Choroby neurologiczne dotykają każdego, bez względu na płeć i wiek. Istnieje wiele chorób o podłożu neurologicznym. Proces ich leczenia uzależniony jest od zaawansowania choroby oraz lokalizacji problemu. Główne objawy chorób neurologicznych to zawroty i przewlekłe bóle głowy, nagłe pogorszenia wzroku powiązane z zawężeniem pola widzenia, uciski w kręgosłupie, problemy z przemieszczaniem się oraz problemy z drętwieniem kończyn i mową.
Tlenoterapia normobaryczna może wpływać na odzyskanie przez wszystkich pacjentów wszelkich funkcji neurologicznych. Dzieje się to za sprawą poprawy funkcjonowania metabolizmu nerwowego, dzięki któremu możliwe jest dotlenienie mózgu oraz dokładne oczyszczenie zalegających przemian metabolicznych i toksyn w krwiobiegu. Takie oczyszczenie organizmu oraz dotlenienie znacznie wyższym poziomem tlenu, niż w atmosferze wpływa na układ nerwowy, poprawiając jego pracę. Można powiedzieć, że tlen normobaryczny ma niemal zbawienny wpływ na szereg przemian, w tym przemian neurologicznych, które odbywają się w organizmie.
Rehabilitacja kardiologiczna
Stosowanie terapii tlenowej normobarycznej w chorobach serca ma o tyle sens, że od dawna zwracano uwagę na efekty leczenia czystym tlenem, który poprawia ogólny stan neuropsychiczny, zwiększa tolerancję wysiłku, łagodzi nadciśnienie płucne czy objawy niewydolności komory serca. Terapia w komorze normobarycznej przynosi efekty również w przypadku ostrych zespołów wieńcowych i zawałów serca. Przy zawale bądź niestabilnej chorobie wieńcowej na skutek zwiększenia podaży tlenu oraz zmniejszenia się efektywności działania wolnych rodników ograniczeniu ulega obszar martwicy mięśnia sercowego. Łącząc terapię klasyczną z komorą normobaryczną można zmniejszyć u chorych na serce -śmiertelność i ryzyko poważnych powikłań. Jednocześnie skróceniu ulega czas trwania bólu wieńcowego. Obserwuje się też znaczne zmniejszenie zaburzeń rytmu serca oraz przewodnictwa.
Normobaria a kardiologia
Normobaria dostarcza do krwi poza tlenem także dwutlenek węgla i wodór, które wchodzą w skład powietrza atmosferycznego. Wodór jest o tyle wyjątkowym pierwiastkiem, że ma zdolność działania nawet na poziomie komórkowym. Jest w stanie przekroczyć barierę krew-mózg i może dostać się do mitochondriów komórkowych. Posiada także zdolność translokacji w niektórych warunkach do jądra komórki. Znajdując się w odpowiedniej lokalizacji, posiada właściwości przeciwzapalne, antyutleniające, antyapoptyczne oraz cytoprotekcyjne. Są one niezwykle cenne również w przypadku rehabilitacji kardiologicznej.
Liczne badania potwierdziły to, że rekonwalescencja zachodzi o wiele szybciej w warunkach wyższego ciśnienia, niż to w którym człowiek na co dzień przebywa. Wówczas tkanki szybciej mogą wykorzystać tlen, który do nich dociera. Poza tym regularne przebywanie w warunkach podwyższonego ciśnienia wpływa w dużej mierze na zwiększenie ilości komórek macierzystych, kluczowych w procesie odbudowy ludzkich narządów. Normalnie organizm pobiera jedynie do 30% tlenu w czasie oddychania. Im ciśnienie jest wyższe, tym lepiej tlen jest wykorzystywany. Podobnie jest zresztą również z dwutlenkiem węgla, istotnym w czasie transportu tlenu do komórek. Wodór z kolei neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za proces starzenia się organizmu. Hamuje też proces degradacji komórek.
Obecnie udało się ustalić idealne proporcje powietrza, którym powinien oddychać człowiek. Najkorzystniejsze dla ludzkiego organizmu jest przy tym ciśnienie 1500 hPa. Powietrze zaś powinno zawierć 40% tlenu, 2% dwutlenku węgla oraz 0.5% wodoru. Dokładnie takie warunki panują w komorze normobarycznej, stosowanej podczas leczenia wielu chorób między innymi schorzeń o podłożu kardiologicznym.
Komora a COVID-19
Wiadomo jak potrzebny jest nam do życia tlen. Jest to jeden z podstawowych pierwiastków, bez których nie jesteśmy w stanie funkcjonować.
Lepiej oczyszczony i dotleniony organizm sprawniej radzi sobie z wszelkimi dolegliwościami i chorobami dlatego tlenoterapia szczególnie jest kierowana do osób, które przebyły chorobę związaną z COVID – 19.
Każdy przypadek COVID-19 ma indywidualny przebieg. U większości zarażonych osób rozwiną się objawy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. W niektórych przypadkach wymagana jest hospitalizacja, a u sporej części pacjentów rozwija się zapalenie płuc, którego groźną konsekwencją często jest ostra niewydolność oddechowa.
Głównym skutkiem oddziaływania koronowirusa na organizm człowieka jest niedotlenienie krwi, które często powoduje przeciążenie organów. Poprzez przebywanie w komorze normobarycznej komórki stają się znacznie lepiej dotlenione i zwiększa się ilość komórek macierzystych. Komórki macierzyste z kolei są wykorzystywane w procesach regeneracyjnych tkanek i obciążonych narządów po przebytym zakażeniu SARS COV – 2.
Często osoby uczęszczające na sesje same są zdumione efektami i poprawą ich stanu zdrowia oraz samopoczucia. Komora Normobaryczna jest dobrym sposobem wspomagania kondycji fizycznej, odporności organizmu i ogólnej poprawy stanu zdrowia naszych bywalców. Komora Normobaryczna poprzez zwiększanie ciśnienia powoduje dostarczanie większej ilości tlenu do komórek, co pozwala na skuteczną walkę z chorobami i stanami zapalnymi. Stosowanie tlenoterapii barycznej zmniejsza objawy duszności oraz bólu w klatce piersiowej. Poziom utlenienia krwi wraca do normy, a wszelkie dolegliwości i spadki energii po przebytej infekcji COVID -19 zostają zniwelowane.
Już kilkanaście zabiegów normobarycznych jest w stanie przywrócić prawidłowy stan dotlenienia komórkowego. Natomiast działanie molekularnego wodoru może zatrzymać procesy zwyrodnieniowe i degeneracyjne po niszczącym działaniu SARS COV-2.
Zapraszamy po dawkę tlenu i złagodzenie powikłań po przebytym zakażeniu koronawirusem. Aby wrócić do formy – po przebyciu COVID-19 i odzyskać zdrowie warto skorzystać z minimum 10 sesji w komorze normobarycznej.
PROMOCJA! 10 sesji standard + 3 sesje gratis w cenie 900 zł (karnet ważny 3 tygodnie od dnia zakupu)